Mikropigmentace


Tetování vlasů - mikropigmentace.

V tomto článku se podíváme na tetování vlasů, tedy ne, že si přes celou ruku vytetujete vlasové prameny nebo na stehno fešný culíček, tohle téma je trochu vážnější a odbornější. Jedná se totiž o metodu zvanou mikropigmentace, která dokáže pomoci všem, kteří trpí plešatostí v různých formách a stádiích. Jde o metodu, která je výrazně levnější a rychlejší, tedy s rychlejším efektem, než přináší transplantace vlasů, která dodnes vévodila jako řešení tohoto, zejména pánského, problému.

Koncem devadesátých let se transplantace vlasů stala hitem, ale pomáhá spíše tam, kde je třeba vlasy jen zahustit, někde přidat, to vše pomocí vlastních cibulek z jiné části hlavy, kde porost stále bují. Metoda transplantace ale není pro každého a pro úplnou plešatost není vhodná. Proto tu máme něco, co pomalu, ale jistě, tento starší postup střídá. Hlava se jednoduše potetuje tak, aby vypadala, že má muž velmi krátce střižené nebo oholené vlasy a jak dokazují fotografie, výsledek bývá obvykle parádní, tedy pokud se svěříte do těch správných rukou.

Takže pokud vám nepomáhají léky, kosmetika, vitamíny a vaše geny jsou neúprosné, zbystřete zrak! Ovšem tato metoda výrazně pomáhá i tam, kde je genetika a vlasový porost zcela v pořádku, jen ne esteticky dotažený, neboť i muži, kteří nosí krátce střižené vlasy, mohou mít na hlavě jakési "mapy", způsobené nerovnoměrně rozmístěnou hustotou vlasových folikulů, tedy jak se říká laicky, cibulek. Metodu tedy lze využít k dokreslení chybějících vlasů, na celkovou pleš,  prořídlé vlasy, případně ale i jako korekci nerovnoměrného porostu či zakrytí nedokonalostí, jizev nebo drobných popálenin v oblasti hlavy.

Mikropigmentace, tedy tetování vlasů, je estetický zákrok, téměř stejný, jako klasické tetování nebo spíše jako permanentní make-up a v České republice jej můžete vyhledat například v Brně, kde je tato služba nabízena.

A co vám tedy na hlavě provedou, pokud se na mikropigmentaci dostavíte? Chybějící vlasový porost se vám vytetuje přímo do pokožky pomocí tenoučké jehly a to mikropigmentem, který se nerozpíjí, není tedy nutné se obávat, že by se z maličkých teček, které mají vizuálně nahradit vlasovou imitaci, staly časem šmouhy. Hlava, jako nakrátko střižená nebo oholená, takto vypadá i velmi z blízka a z detailního pohledu. Pigmentové tečky jsou tetovány přímo do vlasových folikulů, takže jejich rozmístění a díky tomu i přirozenost, je už předem dána strukturou původního vlasového porostu. Zákrok, jelikož je na bázi tetování, nevyžaduje žádné předoperační kroky, provádí se bez anestetik, je neinvazivní a stejně jako u klasického tetování je více či méně nepříjemný s ohledem na snášenlivost pacienta. Obecně je ale méně bolestivý než klasické tetování a většina pacientů jej popisuje jen jako lehké brnění. Výsledek je přirozený a dlouhodobý,  ale pozor není trvalý. Po zhruba třech letech, kdy se začne pigment pomalu vytrácet, jsou třeba lehké korekce.

Netetuje se jen jedním odstínem, ale po hlavě máte mikrotečky z různých odstínů tak, aby celý "účes" vypadal přirozeně, tedy kolem obličeje světlejší, tmavší v oblasti temene atd. Důležité je dodržet přirozenou linii růstu vlasů, aby natetované vlasy nesahaly příliš do čela, popřípadě naopak. Flexibilita "účesu" je pak na zákaznících, tedy tvar jejich čelního a bočního profilu, stejně jako pigmentace pro jemnější nebo tvrdší vzhled a zaoblenost nebo ostré úhly vlasové linie.

Co se týče následné péče, doporučuje se pečovat podobně jako o klasické tetování, zprvu samozřejmě jemně čistit a hydratovat. Hydratační péče je pak následně důležitá i po celkovém zahojení, v létě se doporučuje ochrana před sluncem krémy s UV faktorem tak, jako je tomu když máte na těle klasické tetování.

Ve světě je tato metoda známá jako HIS - Hair Ink Skin nebo také MHT - Micro Hair Technique a sáhla po ní velká řada celebrit, od sportovců, přes modely, herce, zpěváky, až po aktéry z porno průmyslu, zkrátka ti, kteří chtějí vypadat dobře. Autorem metody je doktor Ian Watson, který se sám potkal s problémem plešatění už v celkem nízkém věku a hledal způsob, jak svou pleš esteticky a cenově dostupně maskovat. Jeho metoda slaví velký úspěch, jak co se týče estetiky, tak i funkce a ceny, která se pohybuje úplně jinde než transplantace. Watson se tak stal lídrem v oblasti nového boje s plešatostí anebo s vlasovou estetikou, pokud jde například o jizvy v oblasti hlavy.

Jak vypadá taková mikropigmentace se můžete podívat v naší fotogalerii a nemusíte už zoufat, že se vám ještě před třicítkou ztrácí vlasy. Pokud vás metoda zaujala, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám zodpovíme vaše dotazy.


SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU